Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Ankara’da yapıldı.

Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE ve Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Aleksey GRUZDEV eş başkanlıklarında 20 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıda sanayi ve kurumsal işbirlikleri olanakları gündem dahilinde ele alındı. Sektör kuruluşlarının hazır bulunduğu toplantıda MAKFED, DK Başkanı Sevda Kayhan YILMAZ ve Genel Sekreter Zühtü BAKIR tarafından temsil edildi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE tarafından Rusya tarafından evvelce yapılan davet üzerine 8-11 Temmuz 2019 tarihinde Ekaterinburg’da düzenlenecek olan INNOPROM 2019 https://www.innoprom.com/en/ fuarına Türkiye’nin partner ülke olmasının kabul edildiği ilan edildi.

Daha önce Çin, Hindistan, Japonya ve G. Kore’nin partner ülke olduğu INNOPROM Fuarı katılımına yönelik işbirliği protokolü ise Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca YILMAZ ve Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Aleksey GRUZDEV huzurlarında, Makine İhracatçılar Birliği Başkanı Kutlu KARAVELİOĞLU ve Formika Group Başkan Yardımcısı Anton ATRASHKIN tarafından imza edildi.

Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 417 78 19 • info@makfed.org