MAKFED, Orta Karadeniz Makine İmalatçıları Buluşması

OKA, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve Çorum Yatırım Destek Ofisi ev sahipliğinde “TR 83 Bölgesi Makine Sektörü ve İlgili Üreticiler Tanışma ve İşbirliği Fırsatlarını Değerlendirme Buluşması” düzenlendi.

11 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen etkinliğe, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’ta makine sektörü ve ilgili alanlarda faaliyet gösteren işletme temsilcileri, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Zühtü Bakır, OKA temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri katılım sağladı.

Etkinliğin açılış konuşması OKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı I. Ethem Şahin tarafından yapılırken, Makine MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır tarafından makine imalat sektörünün genel durumu, sektördeki gelişmeler ve işbirliği fırsatları üzerine sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda, Organize Sanayi Bölgesi veya Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet göstermek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı belgeli Ar-Ge merkezine sahip olmak, belge olmaksızın hâlihazırda Ar-Ge faaliyetleri yürütmek veya Ar-Ge merkezi kurma potansiyeli bulunmak, orta veya yüksek katma değerli imalat gerçekleştirmek şartlarından en az birisini sağlayan işletmeleri bir araya getirmek ve birbirleriyle tanıştırmak amaçlanırken; etkinlikte ayrıca Bölgedeki makine üreticilerini gruplandırarak hangi alt alanlarda işbirliği ve uzmanlaşma olabileceği de değerlendirildi.

Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 417 78 19 • info@makfed.org