Tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI, MAKFED’in de katılımı ile ASO’da yapılan açılış toplantısı ile başladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen “Ürün Güvenliği Haftası”nın beşincisi bu yıl 16-20 Ekim tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak.

Ürün Güvenliği Haftası Açılış Toplantısı, 16 Ekim 2017 Ankara Sanayi Odası’nda yapılan Açılış Toplantısı ile başladı.
MAKFED’in Y. K. Üyesi Sefa TARGIT, Genel Sekreter Zühtü BAKIR ve MİB ve TARMAKBİR’den katılımlar ile temsil edildiği Açılışta, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur BÜYÜKHATİPOĞLU, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, BSTB Müsteşarı Dr. Veysel YAYAN ve BSTB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK birer konuşma yaptılar.

Kamuoyunda Ürün Güvenliği bilincinin oluşturulması ve konuya dair farkındalık yaratmak amacıyla BSTB’nın 81 İl Müdürlüğünde gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında özellikle ilköğretim okullarında Piyasa Gözetimi ve Denetimi hakkında sunum yapılacak ve güvenli bir ürünün taşıması gereken özelliklere dikkat çekilerek ülkemizin geleceği olan sevgili çocuklarımızın erken yaşlardan itibaren konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanacak.

Ayrıca hafta kapsamında İl Sanayi Odalarında yapılacak sunumlar vesilesiyle üretici ve ithalatçılara bilgilendirme yapılarak mevzuatına uygun ürünlerin piyasada yer almasının önemine değinilecek.

Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org