Makine Sektöründe Mesleki Yeterlilik Merkezinin Kurulması 'MAKFED MEYEM' Projesi Kapanış Toplantısı yapıldı

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun “toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden Makina İmalat Sektörünün, kalite, teknoloji geliştirme ve yenilikçilikte uluslararası düzeyde rekabetçi bir yapıya ulaşmasına katkı sağlama” vizyonu çerçevesinde, Ankara Kalkınma Ajansı destekleri ile sürdürülen “Makine Montajı Seviye 3” ve “Seviye 4” ile “Makine Bakımcısı Seviye 4” Ulusal Yeterlilikleri için Ankara’da bir “Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kurulması Projesi” Kapanış Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantıya MAKFED ve Üye Dernekleri Başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Sekreterleri katılırken, Ankara Kalkınma Ajansı ve ilgili Bakanlık ve kuruluşların temsilcileri hazır bulundu.

MAKFED Başkanı Adnan DALGAKIRAN açılış konuşmasında, Makine Sektörü güncel durumu hakkında bilgi verirken sektöre yönelik bir projeksiyon sunarak MAKFED hedeflerine değindi.

MAKFED Genel Sekreteri Zühtü BAKIR ise söz konusu projeyi tanıtarak bu yönde MAKFED’nin amaç ve hedeflerine yönelik açıklamada bulundu.

Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Bölüm Başkanı Muhammed Seyit PEHLİVAN ise Ajansları ve faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunarak başarı ile sonuçlanan projeden dolayı emeği geçenleri kutladı.

Türk Standardları Enstitüsü adına katılım sağlayan Hakan ERGİN ise “Mesleki Yeterlilik Sistemi - Sanayi ve Ekonomiye  Etkileri” konulu kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

  • 3.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org