ENOSAD 7. Dönem Yönetim Kurulunu belirledi.
ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’ da yapıldı. Seçimli Genel Kurul’da, ENOSAD Başkanlığına yeniden Dr. Hüseyin Halıcı seçildi. 
 
 

İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Heyeti, ENOSAD Kurucu Başkan Yardımcısı Osman Kurdaş’ ın başkanlığında Mustafa Naymanlar ve Turan Türkmen’ den oluşturuldu. 

Divan Heyeti Başkanı Kurdaş, genel kurula katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür ederek ENOSAD tarihinde ilk kez 2 aday yönetim kurulunun yer aldığı seçimli bir toplantı olmasından dolayı bu genel kurulun önem arz ettiğini belirtti. Her biri son derece saygın üyelerden oluşan ENOSAD’ ın bu duruma ulaşmasında kuruluşundan itibaren emeği geçen tüm başkan ve yönetim kurullarına hazirun huzurunda teşekkür etti ve gündemi okuyarak genel kurulu açtı. 

Divan Başkanının gündemi okumasının ardından kürsüye davet edilen 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı, açılış konuşmasının ardından geçmiş dönem faaliyetlerini haziruna sundu. 

Geçmiş Dönem Başkanı ve 6. dönem Başkan Yardımcısı Sedat Sami Ömeroğlu, geçmiş dönem çalışmalarından bahsetti, geçmiş dönem yönetim kurulları ve başkanlarına teşekkür ederek ve de gelecek yönetim kurulu ve başkanına başarılar dileyerek konuşmasının ardından Başkan Yardımcısı Hasan Basri Kayakıran da aynı dilek ve temennilerde bulundu.  

Denetleme Kurulu raporunun okunması, hesap dönemine ilişkin olarak finansal tabloların okunması, müzakeresi ve ibrası, tahmini bütçenin müzakere edilerek ibra edilmesi ve geçmiş dönem Yönetim Kurulu’ nun faaliyetlerinin oy birliğiyle ibra edilmesi ile toplantının ilk bölümü tamamlandı.  

Toplantının 2. Bölümünde; yönetim kurulu aday listelerinin oylanması öncesinde, Divan Heyeti Başkanı Osman Kurdaş tarafından başkan adayları Talat Avcı ve Dr. Hüseyin Halıcı konuşmaları için kürsüye davet edildi. 

Başkan adaylarının gelecek dönem hedeflerini anlatmaları ve yönetim kurulu listelerini açıklamalarının ardından Divan Heyeti Başkanı Osman Kurdaş, başkan adayları Talat Avcı ve Dr. Hüseyin Halıcı’ ya teşekkür ederek, sonucun ne olursa olsun derneğin yararına olacağını, kaybedenin de kazanana yardımcı olacağını ve destek vereceğini belirtti ve kapalı oylama usulü ile yönetim kurulu aday listelerinin oylaması gerçekleştirildi. 

Genel Kurul üyelerinin nezdinde gerçekleştirilen oyların sayım işlemi sonucunda oy çokluğu ile Dr. Hüseyin Halıcı yeniden ENOSAD Başkanlığına seçildi.  

Divan Heyeti, Talat Avcı’ ya derneğe yeni bir ruh kazandırdığı için ayrıca teşekkürlerini sundu. 

Dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümün yeni yönetime verilecek mesajlardan ibaret olacağı belirtilerek söz almak isteyen genel kurul üyelerine söz verildi. 

Talat Avcı, yeni dönem için Dr. Hüseyin Halıcı’ yı tebrik ederek gelecek dönemlerde derneğe daha fazla katılımın olacağını, her şeyin daha da iyi noktalara geleceğini ve bu durumun derneğe hız kazandırmasını dilediğini belirtti.
   
Dr. Hüseyin Halıcı, belirledikleri projelerini hayata geçirmek hedefi ile 2 yıl için tekrar, daha artan bir ivmeyle çalışacaklarını belirterek tekrar genel kurul üyelerine teşekkürlerini sundu ve bundan sonra gelecek yeni yönetimlere de şimdiden başarılar diledi.  

Halıcı ayrıca, bu demokratik ortamda birbirine son derece saygılı adayların seçime girdiğini belirterek Talat Avcı’ ya teşekkürlerini sundu. Bu dönemde Talat Avcı ve grubu ile bir toplantı yapacaklarını, her zaman desteklerini beklediklerini, var olan güzel önerilerini de dikkate alarak hep birlikte daha iyi işler yapmaya çalışacaklarını belirterek tekrar teşekkür etti. 

Talat Avcı da öncelikle kendisi ile birlikte yola çıkan ekibine ve ayrıca tüm genel kurul üyelerine teşekkür ederek, yeni dönemin hayırlı olması dileklerini sundu. 

Yönetim Kurulu üyesi, Tunç Atıl söz aldı ve Başkanın da onayı ile ilk yönetim kurulu toplantısına diğer aday grubu yönetim listesindeki isimleri de davet etmek istediklerini, fikirlerinin çok değerli olduğunu belirtti. 

Genel Kurul üyeleri ve divan heyetinin yeni yönetim kurulu ve başkanı tebrik etmesinin ardından Divan Heyeti Başkanı Osman Kurdaş tarafından Genel Kurul Toplantısını sonlandırılarak üyeler akşam yemeğine davet edildi.  

ENOSAD 7. Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi belirlendi:   

AES-ACAR LTD. ŞTİ.;Yaşar ACAR
DACEL LTD. ŞTİ.; Erkan CİRİT
EMF MOTOR A.Ş.; Hasan Basri KAYAKIRAN
ENTEK OTOMASYON A.Ş.; Sami Özkan DİBEK
ENTEK TEKNİK A.Ş.; Hasan TERZİOĞLU
FESTO A.Ş.; Tuncay SOYDAŞ
HALICI ELEKTRONİK LTD.ŞTİ.; Dr. Hüseyin HALICI
HKTM A.Ş.; Tunç ATIL
MITSUBISHI ELECTRIC TURKEY A.Ş.; Yiğit KÜNTAN
PILZ LTD. ŞTİ.; Yavuz ÇOPUR
SCHNEIDER ELEKTRİK A.Ş.; Mehmet ÖZALP
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org