TARMAKBİR, Almanya'ya 14-20 Mayıs 2017 Tarihleri Arasında "Teknik Gezi" Düzenledi
Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 2013 yılında Almanya, 2014 yılında İtalya ve 2015 yılında Almanya ve Avusturya’yı kapsayan teknik gezi programlarının güncel bir sürümünü, 14-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında yeniden Almanya'ya düzenledi ve gezi kapsamında toplam 8 tesis gezildi.

18 firmadan 34 katılımcının iştirak ettiği program kapsamında John Deere (2)  (Traktör ve biçerdöver/hasat makinaları), Amazone (2) (toprak işleme ve ekim makinaları), Claas (Yeşil yem hasat makinaları), Lemken (Toprak işleme, ekim ve ilaçlama makinaları) ve Krone (Yeşil yem hasat makinaları) fabrikaları ile Deula'nın (Alman Tarım Teknolojileri Eğitim Enstitüleri Birliği) Nienburg şehrindeki bir enstitüsü ziyaret edilmiştir.

Sektörde küresel çapta marka olmuş 5 firmanın 7 fabrikasında yapılan incelemeler, hem fabrika organizasyonun, hem üretim de teknolojilerinin (hammadde depolama, talaşlı/talaşsız parça imalatı, kaynak, boyama, grup/ana montaj vs) yerinde görülmesi ve değerlendirilmesi açısından oldukça bilgilendirici olmuştur. 

TARMAKBİR organizasyonundaki teknik gezilerin bundan sonra, genelden daha özele inerek, örneğin toprak işleme makinaları veya hayvancılık ekipmanları gibi, daha "alt gruplara özel" bir şekilde devam etmesi planlanmaktadır. 2017-2018 dönemi için Fransa ve Japonya’ya yönelik programlar oluşturulması gündemdedir.

 

Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org