Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Başkanı Adnan Dalgakıran: “Ülkenin geleceğini inşa etmeye odaklanalım”

Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Başkanı Adnan Dalgakıran, 15 Temmuz’da yaşanan darbe teşebbüsünü lanetlediklerini belirterek alınan önlemlerle hayatın hızla normalleşeceğine dikkat çekti. Büyük bir badirenin atlatıldığını belirten Dalgakıran, iş dünyasını “ülkenin geleceğini inşa etmeye odaklanmaya” çağırdı. Dalgakıran’ın açıklamaları şöyle:

“Bir yandan terörle, öte yandan küresel ve bölgesel gelişmelerin ülkemizdeki menfi tesirleri ile uğraşırken, demokrasimizi ortadan kaldırmak üzere sahneye koyulan hain plan devletin ve milletin sağduyu ve direnci sayesinde etkisizleştirilmiş, büyük bir badire atlatılmıştır. Lanetlediğimiz bu teşebbüs hem ülkemize hem toplumumuza büyük zararlar vermiştir. Yıkılanın yerine çok daha iyisini koymak, kaybettiklerimize karşı borcumuzdur; onlara Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin cezasını yargımız en kısa sürede verecektir. Diğer önlemlerin de alınmasıyla, inanıyoruz ki hayatımız hızla normalleşecektir. Ülkemizi geriye götürmek isteyenlere verebileceğimiz en güzel cevap, daha çok çalışmak ve üretmek, Türkiye ekonomisinin, yatırımlarının ve ihracatının aksamadan gelişmesini sağlamaktır. Makine imalat sanayii olarak, ülkemizi aydınlık geleceğine taşımakla vazifeli bütün paydaşlarımız gibi, aklımızı ve gücümüzü yeniden işimize vermeye mecburuz. Tüm iş dünyasını da aynı kararlılıkla ülkenin geleceğini inşa etmeye odaklanmaya çağırıyoruz.”

Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org