MAKFED Haberler
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ın katılımlarıyla MAKFED Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantı.
MAKFED Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı, 6 Kasım 2019 tarihinde TİM, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
   
   
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ön başvuruları alınmaya başlandı
18.09.2019 tarihli ve 30892 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliği” çerçevesinde pilot uygulama alanı olarak belirlenen makine sektörü için “Öncelikli Ürün Listesi” de aynı günkü Resmi Gazetede yayımlandı.
   
   
Endüstri 4.0 Zirvesi ve Sergisi kapsamında MAKFED Özel Oturumu yapıldı
Endüstri 4.0 Zirvesi ve Sergisi kapsamında 2 Ekim 2019 günü İstanbul’da, “Dijital Dönüşümde Devlet Yatırımları ve Teşvikleri” adı altında, MAKFED Özel Oturumu düzenlendi. MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır yönetimindeki panelde, TÜBİTAK, TEYDEP BİLTEG Grup Koordinatörü Ahmet Tümay ve KOSGEB, Proje Yönetimi Daire Başkanı Ertuğrul Çetinkaya yer alarak kurumların bu yöndeki destek ve faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgilendirmede bulundular.
   
   
Sanayi, Kamu ve STK’ların Dijital Dönüşüm Konusunda Üniversitelerden Beklentileri Çalıştayı yapıldı.
Sabancı, Özyeğin ve Boğaziçi Üniversitelerinin katılımı ile oluşturulan Dijital Dönüşüm Akademik Güç Birliği (DiDAG) ile 27 Eylül 2019 günü, Taysad evsahipliğinde, Sanayi, Kamu ve STK’ların Dijital Dönüşüm Konusunda Üniversitelerden Beklentileri Çalıştayında ilgili kamu, sanayi, üniversite ve STK tarafları bir araya geldi.
   
   
Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclis Toplantısı yapıldı
Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu yönetiminde, 24 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da toplandı.
   
   
Ankara da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” Kapanış Toplantısı yapıldı.
MAKFED, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin ortak olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı destekli, “Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” kapanış toplantısı, Sanayi...
   
   
Türkiye’nin Partner Ülke Olduğu INNOPROM 2019 Fuarı Rusya’da yapıldı.
Rusya'nın Yekaterinburg kentinde 8-11 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin bu yıl partner ülke olarak katıldığı INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'nda Türk rüzgârı esti. Partner ülke olarak 25 özel sektör firması, 7 kalkınma ajansı ve 11 birlikle toplam 43 stant yer alanTürkiye pavyonundaki...
   
   
Makinede AB Mevzuatı’na Uyum Projesi başladı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, makine sektöründe Avrupa Birliği mevzuatına daha etkin uyum için proje başlattı. Projeyle, makine sektöründe teknik mevzuat uygulama etkinliği artırılacak.
   
   
MAKFED-MAKİNE ZİRVESİ / VİZYON 2030 İSTANBUL’DA TOPLANDI
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu‘nun (MAKFED) düzenlediği “Makine Zirvesi-Vizyon 2030” ekonomiye yön veren üst düzey isimleri buluşturdu.
   
   
TOBB, Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi 9 Mayıs 2019 günü İstanbul’da toplandı.
TOBB, Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, Kutlu Karavelioğlu başkanlığında, 9 Mayıs 2019 günü İstanbul’da toplandı.
   
   
ROBODER, Robot ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği, MAKFED’in 21. üyesi oldu
ROBODER, Robot ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği MAKFED’e gözlemci üye oldu.
   
   
“Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” açılış toplantısı yapıldı.
MAKFED ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin ortak olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı destekli, “Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” açılış toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede'nin teşrifleri ile 17 Nisan 2019 tarihinde OSTİM'de yapıldı.
   
   
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org