Devoted tabulation is undoubtedly imitation rolex watches's project desires .

MAKFED Haberler
Kazakistan Makine Sanayi Derneği Başkanı Meiram Pshembayev Türkiye’ye geldi
WINEURAISA Fuarında çeşitli temaslarda bulunulurken, MAKFED Yönetim Kurulu ile ikili görüşmeler yanı sıra Dalgakıran, EAE Makine ve Türbosan gibi firmalar da yerinde ziyaret edildi.
   
   
“TURQUM sahaya iniyor”
Makine imalatçısının kurumsal yetkinliğini öne çıkararak, Türk makinalarının imajını dış pazarda güçlendirmek amacıyla kurulmuş bulunan TURQUM Kalite Sertifikasyon sisteminde icra görevi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM)...
   
   
9. Kazakistan Makine Forumu ve 1. Makine Sanayi Fuarına katılım sağlandı
Kazakistan’ın 2,7 milyon metre kare ile ülkemizden 3 kattan daha fazla büyük coğrafi alanı olup 19 milyon nüfusa sahiptir. 181,6 milyar dolar GSYH karşılığında kişi başına düşen milli gelir 10.000 dolar civarındadır.
   
   
MAKFED Başkanı Dalgakıran: “Ticaret, karşılıklı olursa ticaret olur”
Türkiye Makina Federasyonu’ndan (MAKFED) yapılan açıklamaya göre, Mayıs ayı sonu itibarıyla Türkiye’nin makina ithalatı 13,8 milyar dolara, son 12 aylık dönemde ise 32,1 milyar dolara ulaştı.
   
   
Konya Makine Sanayi firmaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ile ziyaret edildi.
Sanayi Genel Müdür V. Serkan Çelik, Makine Sanayi Daire Başkanı Dinçer Gonca, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı ve MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır’ın katılımları ile...
   
   
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı: Üretimde Yapısal Dönüşüm Çağrısı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
MAKFED, Türkiye Makina Federasyonu Başkan Vekili Kutlu Karavelioğlu, MİB, Makine İmalatçıları Birliği Başkanı Emre S. Gencer ve SAHA İstanbul Başkan Yardımcısı Ali Fazıl Böyet’in sektör...
   
   
MAİB Başkanı Kutlu Karavelioğlu : “Makine üretmek egemenlik meselesi”
Makine İhracatçılar Birliği, Türkiye Makine Federasyonu ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliği tarafından organize edilen “Türkiye’nin Makinesini Büyüten Şehirler – 2 : Gaziantep programı yapıldı.
   
   
Türkiye’de “uygun üretim kapasitesi bulunan” makine ve teçhizatlar ithal edilmesi halinde gümrük vergisi muafiyetinden yararlanamayacak.
29 Haziran 2021 tarihli ve 31526 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’na istinaden Türkiye’de “uygun üretim kapasitesi bulunan” makine ve teçhizatlar ithal edilmesi halinde gümrük vergisi muafiyetinden yararlanamayacak.
   
   
İnşaat, Madencilik ve Makine Sektörleri Etkileşimi Raporu yayımlandı.
Makineleşme bütün hızıyla sürüyor; üretim ve hizmet süreçlerinde insan fonksiyonlarının ya da insana olan gereksinimin asgariye indirilmesi çabaları verimlilik, dijital dönüşüm ve En-düstri 4.0 başlıkları altında ilerliyor.
   
   
ELEKTRİK MOTORLARINDA VERİMLİLİK Webinarı düzenlendi.
Türkiye’de sanayi elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 70’i, toplam net elektrik tüketiminin ise yüzde 36’sı üç fazlı asenkron elektrik motor sistemlerinden kaynaklanıyor.
   
   
Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi tamamlandı
Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi Bölge Bazlı Kırılgan Sektörler Analizi Raporları ve Yeni Pazar Analizi Raporu Lansman Toplantısı, 26 Mayıs 2021 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılış konuşmaları ile yapıldı.
   
   
TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜMDE İNSAN
   
   
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Türkiye Makina Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 417 78 19 • info@makfed.org