MAKFED Haberler
Ankara da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” Kapanış Toplantısı yapıldı.
MAKFED, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin ortak olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı destekli, “Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” kapanış toplantısı, Sanayi...
   
   
Türkiye’nin Partner Ülke Olduğu INNOPROM 2019 Fuarı Rusya’da yapıldı.
Rusya'nın Yekaterinburg kentinde 8-11 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin bu yıl partner ülke olarak katıldığı INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'nda Türk rüzgârı esti. Partner ülke olarak 25 özel sektör firması, 7 kalkınma ajansı ve 11 birlikle toplam 43 stant yer alanTürkiye pavyonundaki...
   
   
Makinede AB Mevzuatı’na Uyum Projesi başladı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, makine sektöründe Avrupa Birliği mevzuatına daha etkin uyum için proje başlattı. Projeyle, makine sektöründe teknik mevzuat uygulama etkinliği artırılacak.
   
   
MAKFED-MAKİNE ZİRVESİ / VİZYON 2030 İSTANBUL’DA TOPLANDI
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu‘nun (MAKFED) düzenlediği “Makine Zirvesi-Vizyon 2030” ekonomiye yön veren üst düzey isimleri buluşturdu.
   
   
TOBB, Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi 9 Mayıs 2019 günü İstanbul’da toplandı.
TOBB, Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, Kutlu Karavelioğlu başkanlığında, 9 Mayıs 2019 günü İstanbul’da toplandı.
   
   
ROBODER, Robot ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği, MAKFED’in 21. üyesi oldu
ROBODER, Robot ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği MAKFED’e gözlemci üye oldu.
   
   
“Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” açılış toplantısı yapıldı.
MAKFED ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin ortak olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı destekli, “Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” açılış toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede'nin teşrifleri ile 17 Nisan 2019 tarihinde OSTİM'de yapıldı.
   
   
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Girişimci Bilgi Sistemi Verilerinin Etkin Kullanılmasına Yönelik Yetkinliğin Arttırılması Eğitim Programı Tamamlandı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yöntem Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (YEUAM) yüklenici olarak MAKFED Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu ile birlikte yürüttüğü, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen...
   
   
INNOPROM 2019’da Türkiye Partner Ülke…
8-11 Temmuz 2019 tarihinde Ekaterinburg’da düzenlenecek olan ve Rusya’nın endüstri ve teknoloji zirvesi olarak adlandırılan INNOPROM 2019 Fuarında https://www.innoprom.com/en/ Türkiye, ilgili bakanlıkların kararı üzerine partner ülke oldu.
   
   
Türkiye Makine Sektörü Dış Pazar Stratejisi çalışmalarına başlandı.
Makine İhracatçılar Birliği, MAİB’in, Ticaret Bakanlığı destekleri ile sektörün dış ticaret stratejisini oluşturmaya yönelik çalışma, MAKFED ve üye dernekleri üst yöneticilerinin hazır olduğu, 20 Mart 2019 tarihli İstanbul’daki açılış toplantısı ile başladı.
   
   
Türkiye-Tayvan Makine Sanayi İşbirliği…
MAKFED, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu ile TAMI - Taiwan Association of Machinery Industry ve TTA Taiwan Turnkey Project Assosiation arasında 4 Mart 2019 tarihinde Tayvan’da ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı.
   
   
Burası Türkiye, Burada İş Var” İstihdam Seferberliği 2019 ilan edildi.
   
   
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org