MAKFED Haberler
Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplandı.
Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi, 22 Ocak 2019 günü TOBB Merkez Binası’nda Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu Başkanlığında toplandı.
   
   
TEMSAD 11. Olağan Genel Kurulu’nda 20. yaşını kutladı.
TEMSAD, Tekstil Makineleri ve Aksesuarları Sanayicileri Derneği 11. Genel Kurulu 26.01.2019 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirildi.
   
   
MAKFED&İSO Organizasyonunda Tekstil Sektörü ve Tekstil Makinecileri bir araya geldi.
Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu öncülüğünde ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) ev sahipliğinde, sektörel işbirliklerinin geliştirilmesi ve yerlileşme çalışmalarının hızlandırılması amacıyla makine sanayi ile yurtiçi müşteri buluşmalarının ilki olan toplantıda, tekstil ve tekstil makinecileri...
   
   
MAKFED’in 20. Üyesi EMOSAD oldu
Elektrik Motorları Sanayicileri Derneği (EMOSAD), elektrik motorlarıyla ilgili sektörü ilgilendiren her türlü konuda bilgi sağlamak ve mesleki alanda çalışmalar yapmak amacıyla 4 Mayıs 2016 tarihinde sektör paydaşlarının bir araya gelmesiyle kurulmuştur.
   
   
Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Ankara’da yapıldı.
Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE ve Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Aleksey GRUZDEV eş başkanlıklarında 20 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
   
   
Makine Sektörü İTO Organizasyonunda İstanbul’da bir araya geldi.
İstanbul Ticaret Odası, Makine Meslek Komitelerince düzenlenen ve 8 Aralık 2018 tarihinde Cemile Sultan Tesislerinde kahvaltılı olarak gerçekleştirilen toplantı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin katılımları ile onurlandırıldı.
   
   
MAKFED, Orta Karadeniz Makine İmalatçıları Buluşması
OKA, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve Çorum Yatırım Destek Ofisi ev sahipliğinde “TR 83 Bölgesi Makine Sektörü ve İlgili Üreticiler Tanışma ve İşbirliği Fırsatlarını Değerlendirme Buluşması” düzenlendi.
   
   
13. MAKFED Genel Sekreterler Toplantısı SAHA İstanbul’da yapıldı.
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu 13. Genel Sekreterler Toplantısı MAKFED üyesi SAHA İstanbul’un Teknopark İstanbul’da yerleşik merkezinde 7 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
   
   
Smart Future Expo Zirve ve Sergisi, MAKFED ve ENOSAD desteği ile yapıldı.
MAKFED ve üyes ENOSAD desteği ile ‘Geleceğin Akıllı Teknolojileri’ etkinliği olan “Smart Future Expo Zirve ve Sergisi’’ 14-15 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
   
   
TL İle Sözleşme Yapma Yükümlülüklerinde Değişikliğe gidildi.
06 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili Tebliğ, 16 Kasım 2018 tarihli ve 30597 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARA İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2008-32/34)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2018-32/52) ile değiştirildi.
   
   
Makine Sektörü Türk-Japon Ortaklığı Yatırımın açılışında bir araya geldi.
Japon IHI ve Dalgakıran Kompresör’ün ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek turbo kompresör fabrikası İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde (İMES OSB), Kocaeli’nde açıldı.
   
   
MAKFED ve Üye Dernekleri Endüstri 4.0 Paneli yapıldı.
“Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi” kapsamında, 17 Ekim 2018 günü MAKFED ve Üye Dernekleri Endüstri 4.0 Paneli İstanbul’da gerçekleştirildi.
   
   
1 2 3 4 5 6 7 8
Türk Makine Sektörüne Genel Bakış   Makine Sektörü Raporları   Projeler   Makaleler
Hedefler, avantajlar, başlıca ürün grupları, ilerleme kaydedilen ülkeler, çarpıcı istatistikler »
 
Makine sektörü ile ilgili yayınlar, makaleler, dernek katalogları ve sunumlar »
 
Makfed tarafından yürütülen projeler ile ilgili bilgilere erişim »
 
Makine sektörü hakkında yayınlanan önemli makaleler »
 
 
MAİB MTG moment_expo
OAİB
OAİB
 
   
 
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu

Atatürk Bul. No: 193 ASO Kule 7.Kat, Kavaklıdere, Ankara
T: +90 312 426 40 50 • F: +90 312 468 42 91 • info@makfed.org